TechnoSOWA to najnowszy, autorski projekt Akademii Sukcesu „Nasza Szkoła”, prowadzącej Niepubliczne Przedszkole nr 1, Prywatną Szkołę Podstawową nr 8 oraz Prywatne Gimnazjum nr 9 przy ul. Ks. Abp. Edwarda Kisiela 8 w Białymstoku.

To placówka oświatowa z 25-letnim doświadczeniem, zatrudniająca wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, wyposażona w profesjonalny sprzęt dydaktyczny, dysponująca własnym przestronnym budynkiem z salą gimnastyczną, boiskiem sportowym i placem zabaw.

Projekt TechnoSOWA skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat - wszystkich chętnych z Białegostoku i okolic, nie tylko uczniów Akademii Sukcesu. W jego ramach prowadzone są zajęcia pozalekcyjne oraz letnie i zimowe półkolonie.

Dzieci i młodzież mogą korzystać z cyklicznych warsztatów lub pojedynczych zajęć – do wyboru. Do ich dyspozycji są nowocześnie wyposażone sale lekcyjne oraz baza sportowo-rekreacyjna. Podczas zajęć, w zależności od potrzeb, korzystają z iPadów oraz profesjonalnych zestawów klockow LEGO i oprogramowania wykorzystywanego w edukacji: Mindstorms, WeDo, Misja na Marsa, LittleBits, itp.Aktualności

 

 

 

  

 

45 minut tyle mieli czasu uczniowie aby rozwiązać zagadki programistyczne i nie tylko, aby skompletować pakiet wskazówek i wydostać się z klasy.
Wskazówki ukryte były w zadaniach, które uczniowie rozwiązywali na iPadach z wykorzystaniem robotów oraz różnego rodzaju aplikacji. Wskazówki nie były podane na tacy i uczniowie musieli wykazać się kreatywnością, aby osiągnąć zmierzony cel.
Rozwiązywanie problemów pod presją upływającego czasu to jedno z wyzwań, równie ważna była także komunikacja i praca w grupie. Bez tych elementów nie udało się w określonym czasie uzyskać kodu dostępu do ukrytego w skrzynce klucza do drzwi od klasy.
Uczniowie podczas zmagań korzystali z rozwiązań takich jak Swift Playgrounds od Apple czy m.in. robotów firmy Photon, klocków OSMO.


Dzień otwarty

Hurra!!! TechnoSOWA już działa! Witamy dzieci i ich rodziców.  Było mam miło spotkać się z Wami na zajęciach z m.in.  robotyki, logorytmiki. Przeprowadzaliśmy także doświadczenia przyrodnicze, chemiczne i fizyczne dla najmłodszych. Nie zabrakło również piłki nożnej i zajęć muzycznych.